• „Historia mówi przez pokolenia”

• 17.04.2023
        • W dniu 13 kwietnia 2023 roku 27 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Kongresie Pamięci Narodowej w Warszawie. Było to możliwe dzięki wsparciu ze strony Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem na stadionie PGE Narodowy w Warszawie Instytut Pamięci Narodowej zorganizował Kongres Pamięci Narodowej. To pierwsze takie wydarzenie, oferujące pasjonatom naszych dziejów debaty historyczne, gry, wystawy, warsztaty, pokazy filmowe i wiele innych atrakcji.

Na najsłynniejszy polski stadion zaproszono m.in. znakomitych historyków, edukatorów, publicystów, blogerów i vlogerów, młodych programistów, społeczników, weteranów.

Zaproponowano Nam opowieść o najnowszej historii Polski w sposób przemawiający do każdego pokolenia: zarówno osób starszych, dobrze pamiętających trudny wiek XX, jak i do młodzieży, uczącej się poprzez nowe technologie, multimedia i zabawę.

Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni Edukacyjną Podróżą Historyczną. Każdy mógł odnaleźć tam coś dla siebie.

Dziękujemy też za miłe towarzystwo uczniom i opiekunom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a.