• NAGRODY

• 25.10.2022
        • 19 października 2022 r. w KO w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia krzyży zasługi, medali za długoletnią służbę, medali Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Nasza pani dyrektor i wicedyrektor zostały docenione i otrzymały:

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki - p. dyr. Violetta Czerniak

Nagrodę Wilekopolskiego Kuratora Oświaty - p. Małgorzata Rogal-Dropińska

• Dofinansowanie

• 08.07.2022
        • Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało dofinansowane w ramach programu wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa na lata 2021-2025".

Dzięki pozyskanym funduszom wzbogacimy księgozbiór, zorganizujemy wspólne czytanie książek ze znanymi ludźmi ze środowiska lokalnego. wspólnie z dziećmi przygotujemy przedstawienia oraz inne ciekawe projekty imprez.

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "You can sing"

• 06.06.2022
        • 31 maja 2022 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dopiewie odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III oraz V-VIII.

Na naszej małej szkolnej scenie pojawili się soliści, duety oraz  trio. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie najmłodszych klas I-III, którzy wykonali utwory wybrane przez siebie, natomiast w kolejnej kategorii zaprezentowali się uczniowie klas V-VIII. Talent oraz muzykalność uczestników konkursu podziwiała widownia oraz Jury.

Jurorzy, podczas wystawiania ocen, brali pod uwagę poprawność językową, interpretację, muzykalność, ogólny wyraz artystyczny oraz technikę wykonania piosenek. Poziom był wyrównany, zatem wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie, otrzymają nagrody niespodzianki oraz dyplomy, których uroczyste wręczenie odbędzie się na apelu podczas zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu oraz jury za ocenę występów.

• Euro Week

• 06.06.2022
        • W maju uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie pojechali na warsztaty z Fundacją EuroWeek – Szkoła Liderów. To nie pierwszy taki wyjazd organizowany przez tę fundację, tym razem do Międzygórza.

Zajęcia, które odbywały się w ramach warsztatów, prowadzone były przez wolontariuszy z wielu krajów - między innymi z Filipin, Brazylii, Wietnamu, Francji oraz  Eritrei. Oprócz  doskonalenia języka angielskiego, uczniowie kształcili umiejętności współpracy w grupie, autoprezentacji, przewodzenia i kreatywności. Warsztaty były bardzo intensywne i trwały cały dzień. Dzięki nim można było poznać wiele różnych kultur, tradycji oraz religii. Był też czas, by zwiedzić miejscowość Międzygórze oraz urokliwe miasto Kłodzko i poznać jego historię. Czas upłynął bardzo szybko i przyjemnie, pogoda i humory dopisywały przez cały pobyt. Było dużo dobrej zabawy, śmiechu i pozytywnej energii.

Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu na EuroWeek, który odbędzie się w przyszłym roku.

• Filmik z przedstawienia

• 06.06.2022
        • Zapraszamy do obejrzenia filmiku z przedstawienia podsumowującego projekt realizowany we współpracy z OPS pt. "Postawy bohaterów literackich wobec problemów alkoholowych"

• Dzień Dziecka i Dzień Patrona

• 02.06.2022
        • Z okazji Dnia Patrona 1 czerwca 2022 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Portret PATRONA mojej szkoły ". W konkursie wzięło udział 73 dzieci. Wszystkie prace były piękne i niepowtarzalne, a wybór zwycięzcy był bardzo trudny.

Dyplom i nagrody otrzymują:

1 miejsce:  Dorota Andrzejak 2a i Marta Kowalczyk 3b.

2 miejsce: Naomi Maniewska 2b

3 miejsce: Jagoda Gapik 2b

wyróżnienia:

- Cezary Lubiński 2a

- Ignacy Jurga 1a

- Magdalena Durka 3b

- Zofia Hypś 3c

- Julia Rybacka 1c

- Daria Wilińska 1c

Wszystkim uczniom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

W tym dniu odbył się także w naszej szkole Dzień Dziecka. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zabawach sensorycznych i sportowych.

• Solidarni z Ukrainą

• 24.02.2022
        • Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji pomocy mieszkańcom Ukrainy. Szczegółowe informacje dotyczące naszych inicjatyw w e-dzienniku.

• Nauczyciel Przedszkola Roku

• 29.04.2022
        • Monika.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza nauczycielka p. Monika Siepka uzyskała I miejsce w powiecie poznańskim w kategorii "Nauczyciel Przedszkola" oraz III miejsce w województwie wielkopolskim w kategorii "Nauczyciel Roku".

Pani Monika (dla wszystkich dzieci ciocia) pracuje w naszym przedszkolu już 11 lat, jest przykładem solidnego, rzetelnego, a przede wszystkim oddanego dzieciom nauczyciela. To nauczyciel z pasją!