Konkurs historyczny
W dniu 10 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły - Maria Starosta i Aleksander Nowicki, którzy zdobyli tytuł finalisty w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim odbierali nagrody w Bramie Poznania.Każdy otrzymał dyplom i nagrodę książkową, a także wycieczkę po muzeum. Marysia odebrała nagrodę w imieniu kolegi, który nie mógł przybyć na uroczystość. Gratulujemy!
I miejsce w gminie
10 marca w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu "Ortograficzne Potyczki". Wzięło w nim udział 15 uczniów(5 drużyn), których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z licznych zadań, zagadek i krzyżówek. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością zasad ortograficznych. Najlepsi okazali się uczniowie z Dopiewa, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce i będą reprezentowali gminę w kolejnym etapie konkursu. Indywidualnie również poszło naszym uczniom bardzo dobrze, ponieważ cała trójka znalazła się na podium:
I miejsce zajęła Maria Skokowska
II miejsce zajął Kamil Sapała
III miejsce zajęła Marta Anczewska
Szóstoklasistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Rocznica powstania wielkopolskiego
W piątek tuż przed feriami zimowymi obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Klasa V a wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Waksmańską i p. Marcinem Mańką przygotowała piękny montaż słowno - muzyczny nawiązujący do wydarzeń z przełomu 1918 i 1919 roku. Uczciliśmy je śpiewając głośno pieśni patriotyczne i legionowe.
Nieco wcześniej podobnie jak inne szkoły w naszej gminie ustawialiśmy się w biało - czerwone serce. Warto pamiętać o tamtych dniach i bohaterach, bo dzięki nim możemy żyć w wolnym kraju.
Konkurs plastyczny dla klas I - III
- Konkurs plastyczny dla klas I-III pod hadsłem: Zabawka 3DZadaniem dzieci było wykonanie wspólnie z rodzicami pracy plastycznej w formie przestrzennej nie większej niż A4 w dniach od 30.10.2016r. - 01.12.2016r.Ogłoszenie wyników nastąpiło 9 grudnia 2016r.Zwycięzcy :1 miejsce zajęli:- Krzysztof Śmiglak kl. IIIa wykonał ZAMEK- Bartosz Ciekalski kl. IId wykonał SAMOLOT2 miejsce zajęła:- Laura Żeligowska kl. IIa wykonała RAKIETĘ3 miejsce zajął:- Hubert Pięta kl. IIa wykonał MINIONKA
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Rada Rodziców zorganizowała kolejną już edycję Kiermaszu Pluszaków i Autek, który odbył się 25 listopada (piątek) w godz. 10:30-16:00 na parterze szkoły.
Jak co roku było mnóstwo konkursów, zabaw, upominków, różnych słodkości oraz głosowanie na najpiękniejszą pracę plastyczną pt. "Domek dla Misia". Nagrody w konkursach stanowiły drobne fanty przyniesione przez dzieci. Zainteresowanie było ogromne.Składamy serdeczne podziękowania dla naszych Przyjaciół: Piekarnia Cukiernia Nowaczyk, Mondi, ZUK w Dopiewie, Pinezka, Park Rozrywki Rodzinka w Skórzewie, Gosir, Mona, Szkolna Śniadaniówka. Dziękujemy również całej obsłudze administracyjnej Szkoły za pomoc i życzliwość.
Szczególne zaś podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie plakatów, obsługę stoiska, przeprowadzanie konkursów. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć.
RR
Dodatkowo biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów prezentację o różnych misiach z bajek, kreskówek i książek. Było bardzo miło i sympatycznie.
Edukacja globalna
Nasza szkoła bierze udział w projekcie Edukacja Globalna 2016/2017. Będziemy rozmawiać w tym roku z dziećmi o:
- zapewnieniu pokoju i bezpieczeństwa na świecie,
- poprawie jakości życia w krajach Globalnego Południa oraz ochronie praw człowieka,
- zapewnieniu zrównoważonego rozwoju,
- budowaniu partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa
Klasy 4-6 spotkają się także z wolontariuszem Polskiej Akcji Humanitarnej.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Norman Davis, znany angielski historyk powiedział kiedyś,że w Polsce bije serce świata. W tym roku na apelu patriotycznym z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości klasa V b postanowiła sprawdzić tę tezę i zapytała uczestników akademii czy ich serce bije dla Polski? Nasze przedstawienie obejmowało wiersze, taniec, wywiad z Panią Dyrektor na temat tego, kto może zostać patriotą w dzisiejszych czasach i przede wszystkim pieśni patriotyczne. Te ostatnie zostały przygotowane perfekcyjnie pod kierunkiem pana Marcina Mańki i chóru szkolnego.
Warsztaty profilaktyczne
W dniach 11 - 13 października 2016 roku uczniowie klas II - VI brali udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem: "Asertywnie nie agresywnie" (klasy IV), "Dziękuję, nie palę" (klasy VI) oraz "Cukierki" (dla młodszych uczestników). Dzieci dowiedziały się, jak grzecznie, ale stanowczo odmawiać, gdy inni nachalnie namawiają do złych rzeczy. Pod bacznym okiem instruktorów trenowały umiejętności odmawiania w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia, uczyły się nabywania dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi. Klasy VI natomiast brały udział w warsztatach pt. "Tylko spokojnie". Ich celem była pomoc w zidentyfikowaniu sytuacji szczególnie trudnych-stresujących w życiu człowieka, nauka konstruktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem, wzmacnianie poczucia własnej wartości, budowanie wsparcia społecznego, rozwijanie empatii określenie swoich słabych i mocnych stron i zaakceptowanie ich, kształtowanie u siebie postaw prozdrowotnych, udzielanie podstawowych informacji na temat zdrowego stylu życia: dieta, wypoczynek, kondycja fizyczna, używki, ukazanie wpływu stylu życia na jakość życia- model organizacji czasu wolnego. Warsztaty sfinansowane zostały przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie.
Dzień Papieski
18 października 2016 roku po raz 12. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z okazji kolejnej rocznicy wyboru naszego rodaka na papieża wspominamy jego postać i dzieła, które stworzył. Każda klasa na przygotowanych przez siebie słonecznikach miała przygotować hasła z kategorii: Człowiek, Świat i Ojczyzna. Ksiądz proboszcz nawiązał do postaci świętego, następnie pomodliliśmy się, zapaliliśmy znicze i odśpiewaliśmy ulubioną przez Jana Pawła II "Barkę".
Ślubowanie pierwszoklasistów
14 października 2016 roku w Dzień Edukacji Narodowej grupa uczniów z klasy pierwszej przystąpiło do ślubowania. Dzieci, rodziców oraz nauczycieli przywitał pan Kleks. Najpierw zaprezentowały się pierwszaki w krótkim programie artystycznym, potem nieco starsze koleżanki i koledzy z klasy VI. Były więc wiersze, piosenki i bohaterowie utworów naszego patrona - Jana Brzechwy. Następnie pani wicedyrektor, po wielu trudnych zadaniach, jakie musieli zaliczyć nasi mali bohaterowie, dokonała pasowania dzieci na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Po tym fakcie otrzymali z rąk wychowawczyni pierwszą poważną książkę - słownik ortograficzny. Całość swoim akompaniamentem uświetnił pan od muzyki.
Wybory do SU
- W dniu 30 września 2016 roku odbyły się wybory na Przewodniczącego SU. Zgłosiło się 8 kandydatów, a spośród nich wybranych zostało 5 członków prezydium - w tym przewodniczący. W wyborach wzięło udział 258 uczniów.Oto skład naszego Samorządu Uczniowskiego:Przewodniczący: Oskar KrólikZ-ca przew.Aleksandra SzumskaSekretarz: Anna TurekZ-ca sekretarza: Franciszek ChojakSkarbnik: Liliana FrąckowiakCzłonkowie:Konrad RakowskiTomasz WłókaPaweł Wojtkowiak
Sprzątanie świata
16 września 2016 roku po raz kolejny już sprzątaliśmy świat. Akcję nadzorował Samorząd Uczniowski.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 września 2016 roku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017. O godz. 800 nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami spotkali się w kościele na Mszy św. Następnie wszyscy przemieścili się do sali gimnastycznej, gdzie głos zabrała pani dyrektor oraz przedstawiciel organu prowadzącego. Po powitaniu, odśpiewaniu hymnów, nawiązaniu do rocznicy wydarzeń z 1 września 1939, przedstawieniu nauczycieli i wychowawców pani dyrektor dokonała otwarcia roku szkolnego 2016/2017. Życzyła też uczniom wielu sukcesów w nauce.