• Regulamin Wieczorków Filmowych

odbywających się w Szkole Podstawowej

im. Jana Brzechwy w Dopiewie

§ 1

1. Uczestnikami pokazu filmowego są uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dopiewie.
          2. Dzień i godziny trwania pokazu nauczyciel – opiekun uzgadnia z dyrektorem szkoły.
          3. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom pokazu opiekę sprawuje co najmniej jeden z opiekunów SU.
          4. Najpóźniej na 1 dzień przed pokazem uczniowie otrzymują pisemne zgody na udział w Wieczorku Filmowym (załącznik nr 1). Podpisane przez rodziców/prawnych opiekunów zgody, uczniowie przynoszą na pokaz filmowy.
          5. Wieczorki Filmowe organizują uczniowie poszczególnych klas wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego.
          6. Na co najmniej 2 dni przed projekcją uczniowie przekazują wybrane przez siebie filmy opiekunom SU, którzy następnie wybrane filmy zatwierdzają.
          7. Projekcje filmu odbywają się w celach dydaktycznych/wychowawczych, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
          8. Po zakończeniu projekcji uczniowie są zobowiązani do posprzątania śmieci oraz ustawienia krzeseł   i stolików na właściwe miejsca.
          9. W czasie pokazu filmowego zakazane są niebezpieczne zabawy oraz zachowania zagrażające zdrowiu uczestników (np. wchodzenie na krzesła, stoły, otwieranie okien itp.)
          10. Na Wieczorek Filmowy uczniowi nie wolno przynosić wszelkich niepotrzebnych i niebezpiecznych przedmiotów (noże, butelki, kije itd.). Przedmioty wartościowe są wnoszone na własną odpowiedzialność.
          11. Uczniów obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, stosowania środków odurzających zarówno przed, jak i w trakcie projekcji.
          12. W wypadku podejrzenia o posiadanie wymienionych w punktach 10 i 11 przedmiotów i środków niedozwolonych informuje się o tym fakcie rodziców lub policję. W tym przypadku rodzic jest zobowiązany zgłosić się niezwłocznie w szkole.
          13. W czasie pokazu filmowego obowiązują wszelkie zasady dobrego zachowania, zgodne z zapisami    w Statucie ZSP w Dopiewie.
          14. Straty materialne (zawinione) powstałe  podczas Wieczorku Filmowego pokrywane są przez sprawcę  (ucznia i jego rodziców).
          15. Uczniowie, którzy zostali ukarani przez wychowawców, opiekunów SU lub Dyrektora Szkoły zakazem uczestnictwa w Wieczorkach Filmowych nie mogą brać w nich udziału.
          16. Uczeń nie może opuszczać budynku szkoły w trakcie trwania projekcji.
          17. Z Wieczorków Filmowych uczniowie są odbierani przez rodziców. Wyjątek stanowi wcześniejsze podpisanie zgody rodzica na samodzielny powrót dziecka do domu.
          18. W przypadku nieprzestrzegania postanowień niniejszego regulaminu opiekun ma prawo usunąć uczestnika projekcji z budynku szkoły ( dzwoniąc  po rodziców ucznia lub też w przypadku takiej konieczności po policję) lub zakończyć dyskotekę przed czasem.
          19. Rodzice i uczniowie zobowiązani są do zapoznania się z powyższym regulaminem.

zgoda rodziców/prawnych opiekunów

pobierz załącznik nr 1